GUIDE TURISTIKE & COMERCIALE

PERMBAJTJA E GUIDES
Faqa kryesore
Monumentet antik ne Sarande
Foto nga Saranda
Hotele dhe Bar
Agjensi turistike
Restorante, Piceri
Farmaci, Noteri, Sallone Bukurie, Mobilieri, Banka
Pub-e dhe Disko
Stafi i guides
www.vlora-guide.com

KONTAKTO
Si mund te na kontaktoni.
Adress:
tel/fax: +355 33 25 434
Mob: 068 20 65 723
Email: maskaj@vlora-guide.com
Web:www.vlora-guide.com
www.saranda-guide.com

Klikoni numrat e meposhtem per te pare hotelet e tjere

Faqe 1 2 3 4 5

BRILANT
Vendodhja: hoteli është me pamje nga deti dhe ofron ambjente tepër komode dhe relaksuese. Ndodhet brenda në qytet, pranë detit. Kapaciteti: 2 suita plus 24 dhoma, nga të cilat 18 janë të orientuara nga deti. 18 dhoma me krevat dopio, 4 dhoma me 2 krevate, 4 dhoma me 3 krevate. Informacion i përgjithshëm Bar, restorant, verandë, parkim, plazh i garantuar me shezlong e çadër. Hoteli ju ofron një axhendë turistike për lëvizjen drejt plazheve ekzotikë jashtë Sarandës, si dhe guidë në Butrintin antik, në Syrin e Kaltër, në kështjellën e Lëkurësit dhe në manastiret paleokristianë si ai i Mesopotamit. Dhomat: hapësira të bollshme, minibar, TV, kondicioner. Restoranti: kuzhinë e pasur me prodhime të freskëta deti.
WWW.brilanthotel.com
Adressa:
Lagja Nr. 1, Rruga për në Butrint Quarter No. 1, Butrint road
Tel: +355 (0) 85 262 62
Mob: +355 (0) 69 20 57 354 +355 (0) 69 20 53 533

GRAND HOTEL
Click to enlarge Vendodhja: ndodhet në një nga pikat më të bukura turistike të Sarandës, buzë detit, me një panoramë mahnitëse, 350 m larg portit. Hoteli me tre yje, është një strukturë qe ofron cilësi dhe komoditet. Kapaciteti: 25 dhoma, prej të cilave 7 dhoma dopio, 9 dhoma teke, 5 suita, 4 gjysëm suita. Për grupe kapaciteti 70 persona. Informacion i përgjithshëm Ambjente të bollshme pushimi, veranda çlodhëse, ambjente të gjelbëruara, guida në pikat turistike të qytetit. Pishinë me parametra bashkëkohore për të rritur dhe fëmijë, 2 bare brenda, bar i jashtëm në pishinë buzë detit, plazh i kompletuar me shezlone, parkim i bollshëm, lavanteri, kënd lojërash për fëmijë. Dhomat: të gjitha dhomat me ballkone e me pamje nga deti, ajër i kondicionuar, TV, frigo-bar, shërbim në dhomë. Restoranti: restorant modern me kuzhinë internacionale, menu e pasur, mëngjesi përfshihet në çmimin e fjetjes.
Adressa:
L. Nr. 1, Rr. Sarandë-Butrint Qt. No. 1, Str. Saranda-Butrint
Tel/Fax: +355 (0) 85 255 74
Mob: +355 (0) 68 20 47 237
+355 (0) 68 20 75 713
+355 (0) 68 20 77 559
www.grandhotelsaranda.com
E-mail:information@grandhotelsaranda.com

ANDON LAPA I PARË
Click to enlarge Me vendodhje në lagjen kodër buzë detit vetëm 10 m larg tij. Hoteli disponon 36 dhoma të gjitha me pamje nga deti me mobilim bashkëkohor, TV, kondicioner. 24 dhoma dopio, 6 me krevat dopio dhe 6 me tre krevatë tek. Pishinë e parametrave europiane, bar, restorant me kuzhinë italiane, parking i bollshëm për rreth 50-60 makina. Ambjentet e pushimit të zhytura në gjelbërim dhe freski, plazh. Distanca nga deti 10m, distanca nga rruga 30 m.
Adressa:
L. Kodër
Tel: +355 85 23804
Mob: 0692288876
0692249385

BAHAMAS
Click to enlarge Hoteli eshte i pozicionuar ne nje nga pikat me te bukura turistike te Sarandes, ne gjirin e midhjeve, ku veç pamjeve te mrekullueshme te Sarandes mund te shihet edhe ishulli i Korfuzit. Ndodhet 2 km larg qytetit te Sarandes. Kapaciteti-51 dhoma me pamje nga deti.me shumëllojshmëri ambjentesh per te kaluar pushime te paharueshme. Me nje kondicionim te përgjithshëm. Ju mund të zgjidhni ndërmjet Barit të brendshëm dhe atij të jashtëm ku kaltersia e detit dhe gjelberimi i luleve ndërthuren mesemiri. Holle, Piceri, Restorant, Salle Konferencash, Sallë Lojrash.
Adressa:
Zona e kanalit te Çukës tek gjiri i midhjeve.
Tel: 0692075000
0672079000
0672079001
www.hotelbahamas-al.com

MEDITERRANE
Click to enlarge Vendodhja: ndodhet në një pozicion të veçantë të qytetit të Sarandës. Ambjentet moderne, pastërtia, shërbimi, pamja e mrekullueshme dhe çmimet konkurruese e bëjnë hotelin zgjedhjen ideale për pushime, fundjava apo për të organizuar seminare dhe festa familjare. Kapaciteti: disponon gjithsej 39 dhoma *dhoma dopio, dhoma me dy krevate), prej tyre 4 suita. Informacion i përgjithshëm Bar-restorant brenda dhe në natyrë, pishinë, ambjente të gjelbëruara me hapësira për fëmijë, sallë konferencash, parkim i bollshëm. Dhomat: të pajisura me ajër të kondicionuar, TV, frigo-bar, internet, pamje nga deti. Restoranti: kuzhinë mesdhetare me larmi gatimesh.
Adressa:
Sarandë.
Tel: +355 (0) 85 228 39
Mob: +355 (0) 69 20 94 045
E-mail: h.mediterrane-saranda@yahoo.com

Copyright 2003-2005 "Merkatino" Studio. Rezervohen te drejtat e autorit ndalohet kopimi, riprodhimi apo modifikimi te materialeve te kesaj adrese pa lejen e autorit.